Gatuani brusketa të shijshme në 5 minuta
INGREDIENTËT
4 domate
1 bagetë
50 gram gjalpë
hudhër e bluar
pak majdanoz
Lëngu i një limoni
Vaj ulliri
Kripë, rigon

UDHËZIMET

1.Merrni një tavë dhe vendosni sipër saj bagetën e prerë në copa të vogla. Vendosni sipër secilës pak gjalpë dhe i fusni në furrë të ngrohen për 5 minuta.

2.Ndërkohë në një enë shtoni tulin e domateve të prerë në copa të vogla, 4 lugë gjelle vaj ulliri, kripë, rigon, majdanozin e grirë imët (sa ta shikoni të arsyeshme), lëngun e limonit dhe në fund hudhrën pluhur ( 1 lugë kafe). E trazoni mirë masën.

3.Nxirrni bukën nga furra dhe i shtoni sipër mbushjen që përgatitët.

4.Brusketat janë gati dhe mund t’i shërbeni kurdoherë para pjatës kryesore. Ju bëftë m
Shtuar më 31/07/2019, ora 18:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori