Fërgesë vere me Speca e Domate (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Gatimi më i shpeshtë në shtëpitë tona gjatë verës është fërgesa dhe kjo është një mënyrë për ta gatuar atë shpejt.

Përbërësit
3 kokrra domate
5 spec jeshil
2 thelpinj hudhër
5 lugë gjelle gjizë
3 kokrra vezë
kripë
piper i zi
piper i kuq
2 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja
1
Skuqni specat në një tigan të thellë me vajin e ullirit.
2
Pasi të jënë zbutur pak shtojini 2 thelpi hudhër dhe pak kripë
3
Më pas shtoni domatet e prera në kubikë dhe të qëruara nga lëkura, piper të zi, piper të kuq.
4
Shtoni gjizën dhe përzijeni. Më pas shtoni vezët, me ngadalë në mënyrë që të mos priten nga nxehtësia.
5
Shërbejeni të ngrohtë./albeu.com/

Burimi Shije
Shtuar më 25/08/2016, ora 17:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.