Edi Rama paguan 21 persona për menaxhimin e Facebook-ut
Fileto pule me sos
Pëlqej
Përbërësit

2 kg file pule

5 lugë vaj vegjetal

1 lugë mjalte

1,5 lugë të çajit kripë

1 lugë sos curry

1 lugë qimnon

1 lugë Biber i zi

1 lugë salcë

Hapat
1
File pulet i pastroni mirë, i lëmë pak në pritje në ujë të vakët.

2
Në një pjatë të thellë i vendosim vajin vegjetal, erëzat, mjalten dhe salcën, këtë pjatë ia derdhim fileve.

3
Filet e pulës i lyeni dhe i mbështjellëni me folje, pjatën me file pule e vendosni në frigorifer për pritje rreth 2 orë.

4
Letrën e pjekjës e lagim me ujë dhe e vendosim në një tepsi, filet e pulës të lyera i rëndisim në këtë tepsi.

5
Tepsinë e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen.

6
Ju bëftë mirë!
Shtuar më 01/03/2018, ora 17:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori