Fileta pule me speca
Pëlqej
Fileta Pule
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Marrim dy fileta pule i rrahim. Pėr ti rrahur pėrdorim njė qese mbi filete qė tė mos copėtohet. I kriposim dhe i hedhim biber dhe i lėmė pėr disa minuta nė njė anė.

Marrim dy speca i presim nė rripa, i skuqim ne vaj. Filetat e pulės i pudrosim me parė me miell dhe i vendosim tė tava ku u skuqen specat.

Specat nuk i heqim nga tigani. Pasi i skuqim nga tė dyja anėt i hedhim verė tė bardhė dhe i vėmė kapakun pėr tė avulluar.

I shtojmė tul domateje dhe e lėmė disa minuta bashkė tė mbuluar, i hedhim kripė e piper tė kuq. Nėse ju pėlqen mund ti shtoni edhe piper tė kuq tė djegės. Nė pjatė vendosim filetat me salcėn e vet duke i pudrosur me majdanoz tė grirė.

Mund ta shoqėrojmė me patate tė skuqura ose me pure patatesh.
Shtuar më 20/02/2011, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kush do të jetë fitues i çmimit "Topi i Artë"?
20%
20%
20%
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.