Ëmbëlsirë për verë, tortë akulli me banane dhe çokollatë
NGREDIENTËT
500 ml ajkë e ëmbël
250 ml qumësht i kondensuar
Biskota
Banane

UDHËZIMET

1
Përziejmë ajkën e ëmbël me qumështin e kondensuar derisa të bëhet një krem i fortë.

2
Shtojmë brenda bananet e grira në copëza të dhe e përziejmë derisa të bëhet një masë homogjene.

3
Më pas në enën ku duam ta përgatisim vemë një shtresë të trashë me biskota.

4
Sipër hedhim kremin e përgatitur dhe e futim tortën në akull për disa orë.

5
Pastaj e nxjerrim dhe e dekorojmë me çokollatë para se ta servirim./neps
Shtuar më 07/07/2020, ora 16:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori