Ëmbëlsirë me qumësht pluhur
Pëlqej
Përbërësit
300 gr sheqer

100 ml ujë

125 gr margarin

200 gr qumësht

100 gr çokollatëpër zierje

100 gr çokollatëe bardhë

Hapat e pergatitjes:

1.Ziejme ujin me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri.Shtojme margarinen dhe perzijeme derisa te shkrihet margarina.

2.Largojme nga zjarri,shtojme qumeshtin pluhur dhe perzijme qe mos te mbeten kokerrza.

3.Pastaj ndajm masen ne dye ne vecmas,njeres I shtojme cokollate te bardhe dhe njeres cokollate te zeze shkruan Kuzhina Shqiptare.

4.Perzijme qe te dyja masat dhe shpejte derisa jane akoma te ngrohta I qesim ne kallep te lyer me margain ose vaj duke I shtrire se pari masen e bardhe e pastaj te kafte.

5.Pas ftohjes rrotullojme kallepin permbys dhe presim ne forma sipas deshires./albeu.com/
Shtuar më 04/08/2017, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori