Ėmbėlsirė me mjaltė dhe manaferra
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pėrbėrėsit:

-50 g xhelatinė
-5 decilitra qumėsht
-160 g mjalte
-Manaferra
-Arra
-4 tė verdha veze

Pėrgatitja:

Ngroh 160 g mjaltė nė zjarr derisa tė bėhet njė masė e lėngshme. Mė pas nė tenxheren ku ėshtė mjalti bashko edhe qumėshtin dhe 4 tė verdhat e vezėve tė rrahura.

Lėre nė zjarr pėr pak minuta, pastaj hiqe dhe shto xhelatinėn, tė cilėn mė parė duhet ta kesh zbutur nė ujė. Hidhe masėn e krijuar nė njė formė pudingu dhe pastaj fute nė frigorifer. Lėre tė ftohet pėr 5-6 orė.
Pasi tė jetė formuar, nxirre nga frigoriferi, pėrmbyse nė njė enė dhe hidhi pėrsipėr mjaltė, manaferra dhe arra.

Servohet e ftohtė.
Shtuar më 18/05/2012, ora 22:50
hembad
e Hënë 7 Janar 2013, Ora 14:11
po na leshon goja leng mmmmmm
hembad
e Hënë 7 Janar 2013, Ora 14:12
doni ta provoni mami im e beri nje
Aybige Maloku
e Shtunë 19 Janar 2013, Ora 20:46
Shum e mir ndoshta do e provoj edhe une
ela mela
e Enjte 31 Janar 2013, Ora 18:13
sa e mir duket nga jasht po nga brenda nuk e dim se si esht
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A rrezikohet vendi ynë nga sulmet e ISIS?
24.21 %
56.08 %
14.67 %
5.02 %
Total 4894 Vota!
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.