Ëmbëlsirë e shpejtë me bajame
Pëlqej
Përbërësit

200 gr çokollatë e zeze

60 gr bajame te grira trashe

125 gr ajkë e tharte (shmant)

100 gr pishkote (biskota te shkrifta me te cilat behet tiramisuja)


Hapat
1
Cokollaten e shkrijme mire mbi avull,shtojme ajkne e tharte,pishkotat e grira ne copeza te medha,bajamet e grira ne copeza te medha dhe masen e qesim ne kallep 18 cm

2
Pas ftojes dekorojme sipas deshires dhe servojme.
Shtuar më 31/05/2018, ora 16:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori