Domate të fërguara
Pëlqej
Përbërësit

4 domate

30 gr miell

125 gr bukë

250 ml vaj vegjetal

125 gr djathë

kripë

Hapat
1
Ndezeni furrën në temperaturë 180 gradë celsius, preni domatet në feta 5mm dhe largojani farrat.

2
Kalojini fetat e domatës fillimishtë në miell, pastaj në vezë të rrahur e në fund në bukë të thërrmuar, duke i lyer mirë.

3
Ndërkohë, ngroheni vajin në një tenxhere të madhe në zjarr mesatar dhe fërgoni domatet në të dy anët për 2 minuta.

4
Pas fërgimit të domateve i vendosni në një letër kuzhine dhe kriposini pak. /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2018, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori