Djathë i konzervuar
Pëlqej
Përbërësit

1 kg djathë
1 l vaj ulliri
rozmarine
djeges spec
i zi biber kokerr

Hapat

1
Djathin e prejm ne katrorka te vogla derisa eshte i fresket.

2
Shtojme ne kavanoze nje rend djath, nje melmesa si rozmarin,rigon,piperi kokerr etj.

3
Prap djath prap melmesa derisa te mbushet kavanozi.

4
Me pas shtojme vaj ulliri derisa te mbushet kavanozi dhe mbyllim me kapak hermetikisht.

5
Kjo menyre e konzervimit te djathit ndihmon qe djathi te qendroje per nje kohe mjaft te gjate me shije te mire dhe aromatike. /albeu.com/
Shtuar më 06/12/2017, ora 11:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori