Çomlek me makarona
Pëlqej
Përbërësit
700 gr mish viçi
1 kokë qepë
1 spec i gjelber
1 spec i kuq
3 karrota
4 thelpinj hudhre
3 lugë pure domatesh
2 lugë miell
3 decilitra supë viçi
1 tubë majdanoz
1 lugë biber i kuq
300 gr makarona
0,5 decilitra vaj
melmesa
kripë
Biber i zi


Hapat
1
Mishi tul, speci i kuq dhe speci i gjelbër priten në katrorë të mëdhenj, qepa pritet në katrorë të vegjël, karrotat priten në rrathë, ndërsa majdanozi dhe hudhra grihen shumë imët.

2
Makaronat zihen në ujë me kripë, e pastaj kullohen nga lëngu i tepërt.

3
Në pak vaj kaurdiset qepa, sa të marrë ngjyrë të kristaltë, e pastaj shtohen karrotat dhe mishi kaurdisen bashkë duke shtuar ujë kohë pas kohe, sipas nevojës.

4
Kur të jetë mishi gjysmë i gatshëm, shtohen specat, hudhra dhe mëlmesa sipas shijës, vazhdon kaurdisja derisa të zbuten të gjitha përbërësit.

5
Shtohen mielli, pureja e domateve dhe biber i kuq i bluar, të gjitha përzihen mirë dhe u derdhet përmbi supë viçi.

6
Zihen në temperatuë mesatare derisa të fitohet dendësia e dëshiruar, ushqimit të gatshëm i hedhet majdanoz përmbi dhe çomleku shërbehët me makarona.
Shtuar më 01/06/2018, ora 17:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori