Kapen trafikantët e gomones me 1 ton drogë
Byrek praktik me patate
Pëlqej
Përbërësit

4 copa petë

3 patate

PËR SOS

gjysmë shishe uje mineral

gjysmë gote të çajit vaj vegjetal

1 vezë

1 lugë jogurt

kripë

biber i kuq

Biber i zi

Hapat
1
Patatet zieni dhe pas zierjës qëroni, shtypëni patatet duke ia hedhur jogurtin, kripën, biberin e zi dhe të kuq.

2
E përzieni e gjithë glazurën, petët i vendosni në një pjatë përmbi ia derdhni pak jogurt, vezë, ujë mineral, vaj vegjetal dhe të gjitha petët i lyeni me këtë përzierje.

3
Pas lyerjës së petëve, e vendosni përzierjën e patateve dhe petëve ia japni formën role dhe krijoni byrekun e lehtë.

4
Byrekun e lyeni me të kuqët e vezës dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

5
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 01/02/2018, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori