Byrek me speca dhe domate
Pëlqej
Përbërësit

300 gr mish

1 qepë

gjysmë gote e çajit vaj vegjetal

1 lugë Biber i zi

1 lugë çaji kripë

4 copa petë

1 gotë qumësht

gjysmë gote vaj vegjetal

PËRMBI

1 vezë

2 speca të gjelbërt

1 domate

Hapat
1
Petët i shtrijmë në tryezë, i lyejmë me vaj dhe i vendosim një mbi një.

2
Pasi ti bëmë dy petë, ia vendosim mishin dhe e bëmë role.

3
Byrekave përmbi ia vendosim nga një copë domate, speca dhe e lyejmë me vezë.

4
Byrekat i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 150 gradë celsius për rreth 30-40 minuta.

5
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Shtuar më 26/03/2018, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori