Busti i Skënderbeut vishet Kuq e Zi në mes të Shkupit (FOTO LAJM)

Pëlqej
Është bërë edhe zyrtarisht lëvizja e bustit të Skënderbeut në bazamentin e ri në Sheshin Skënderbeu në Shkup.

Vendosja e bazamentit bëhet një ditë para festës së madhe 28 nëntori, dita e flamurit, nën patronazhin e komunës së Çairit.

Ndryshe, koncerte, promovime, ekspozita, akademi, janë disa prej manifestimeve që po zhvillohen prej disa ditësh në Shkup dhe qytete të tjera me rastin e shënimit të festave të nëntorit, 22 nëntoritDitës së Kongresit të Manastirit dhe 28 nëntoritDitës së pavarësisë së shtetit shqiptar. /albeu.com/
Shtuar më 27/11/2016, ora 17:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori