Biskota për 10 minuta
Pëlqej
Përbërësit

250 gr miell

140 gr sheqer pluhur

200 gr margarin

150 gr kokos

2 luge mjalte


Hapat
1
Perzijme sheqerin pluhur dhe margarinen derisa te behet mase kremoze,pastaj shtojme kokosin dhe mjaltin.

2
Shtojme miell gradualisht derisa te behet nje mase brumi e bute.

3
Kallept e silikonit per biskota i lyejm me margarin,pluhurosim me mille dhe qesim nga masa e brumit per biskota,rrafshojme mire.

4
Pjekim ne furre te nxehte 180 grade per 5-10 minuta.
Shtuar më 28/05/2018, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori