Biskota PANDA
Pëlqej
Përbërësit

100 gr margarin e shkrire

100 gr sheqer i kaft

2 sheqer vanilje

1 vezë

2 luge te vogla ekstrakt vanilje

50 gr çokollatë

3 luge kakao

½ pluhur për pjekje

Maje gishtash kripë

250-300 gr miell

Hapat
1
Margarinen,sheqerin,sheqerin e vaniljes e perzijme mire.

2
Shtojme vezen,perzijme,shtojme miellin e perzier me pluhurin per pjekje dhe kripen.

3
Perzijme me mixer dhe me pas masen e punojme em duar.

4
Masen e ndajme ne dy pjese,njeres i shtojme kakaon dhe cokollaten e shkrire.

5
Perzijme dhe nda secila mase marim duke formuar toptha nga te cilet formojme pjeset e pandes.

6
Ecuria e punes eshte sikurse pandat en foto duke vene nje totph per trupin e pandes,toptha me te vegjel per gjymtyret dhe keshtu me radhe.

7
Pjkeim ne 180 grade per 20 minuta,presim te ftohen teresisht pastaj i largojme nga tepsia(sespe derisa jane akoma te nxehte mund te na shkeputen ‘’gjymtyret’’ e pandes. /albeu.com/
Shtuar më 10/01/2018, ora 17:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori