Biskota me marmelatë
Përbërësit

250 gr margarin
125 ml vaj
250 ml kos
1 luge te vogle sodë bikarbone
1 luge uthull sallate
650 gr miell
150 gr sheqer pluhur
1 sheqer vanilje
1 marmalate sipas deshires
Thelpinje arre

Hapat

1
Ne nje ene shkrijme margarinen,shtojme vajin,kosin,uthullen,soden bikarbone dhe miellin gradualisht.

2
Brumin e fituar e leme ne frigorifer per 3 ore.

3
Pastaj nga brumi marim me dore nga nje sasi brumi te cilin e hollojme ne forme peteze,pastaj ne mes qesim nga nje luge te vogle marmelate dhe mbyllim rreth e rreth ne forme luleje.

4
Pastaj radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje dhe pjekim ne 180 grade per 20-25 minuta.

5
Biskotat e pjekura i mbushim sheqer pluhur dhe servojme sipas deshires me caj ose kafe. /Albeu.com/
Shtuar më 01/12/2017, ora 17:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori