Akullore me vanilje
Në këtë stinë të nxehtë një akullore do te ishte perfekte.

Përbërësit:

300 ml gjalp

1 paketim me qumësht të kondensuar

1 ekstrakt vanilje

Hapi 1
Të gjithë përbërësit miksohen mirë derisa të formojmë një masë homogjene të butë.

Hapi 2
Masën e vendosim në një enë dhe e mbyllim mirë.

Hapi 3
Akullorja e përgatitur kështu duhet të mbahet në ngrirje për 6 orë ose gjatë gjithë natës.

Hapi 4
Në këtë akullore mund të shtoni përbërës të ndryshëm sipas shijes: fruta, cokollatë, mentë ose ckadoqoftë. /albeu.com/

Shtuar më 01/07/2017, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori