Akullore me fruta për ditët e nxehta të verës
Pëlqej
Përbërësit:

1/2 litër kos
1/2 litër puding (aromë vanilje) të gatshme
1 filxhan me fruta të freskëta të grira sipas dëshirës (pjeshkë, kajsi, vishnje etj.)
dhe kanellë

Përgatitja:

Sëpari përzini kosin dhe frutat, dhe pastaj shtoni pudingën e gatshme. Kur akullorja të jetë gati, futeni në një enë plastike të mbyllur mirë, dhe futeni në frigorifer.

Kjo është një recetë që mund të adoptohet shumë lehtë. Mund të kombinoni cdo shije pudinge që doni (vanilje, cokollatë, luleshtrydhe) me cdo lloj fruti.
Shtuar më 19/05/2017, ora 16:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori