Si t’i ruheni gripit në këto ditë të ftohta
Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi.

Mjekët kërkojnë nga pacientët që të pastrojnë duart me kujdes pasi të kenë pastruar hundën si dhe të përdorin sasi të konsiderueshme të sapunit.

Gjithashtu rekomandohet xheli antiviral, në qoftë se nuk mund të gjeni ndonjë vend për të pastruar duart menjëherë.

Përveç kësaj, edhe sprej për hundët mund të ndihmoj në luftimin e viruseve në fazat e para të infeksionit. /albeu.com/
Shtuar më 07/12/2018, ora 11:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori