234 planete i dërgojnë sinjale tokës, alienët po na kontaktojnë!
Dy astronauntë kanë deklaruar se toka mund të ketë marrë qindra sinjale nga inteligjenca jashtëtokësore.

Sipas tyre janë rreth 2.5 milion yje dhe gjetën se 234 prej tyre kishin dërguar sinjale drejt tokës.

Këto janë sinjale që përputhen me të dhenat e qytetërimeve jashtëtokësore dhe janë përpjekur të kontaktojnë më banorët tokësor.

"Ne po konsiderojmë mundësinë se sinjalet janë shkaktuar nga pulse drite të dërguara nga subjekte jashtëtokësore, për të na bërë të vetëdijshëm për ekzistencën e tyre", thoshte studimi i Ermanno F. Borra dhe Eric Trottier.

Sipas tyre 234 yje prodhuan sinjale që mbërritën në një gamë të vogël të yjeve që ndodhen në afërsitë të sistemit diellor.

"Fakti që ata janë përzgjedhur vetëm në një pjesë shumë të vogël brenda një gamë të gjerë planetësh, tregon teknologjinë e inteligjencës jo-tokësore", sakteson studimi. /albeu.com/


Shtuar më 23/10/2016, ora 14:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori