Sa fitojnë 6 fashion blogeret më të paguara në botë për një postim në rrjetet sociale? (FOTO LAJM)

1
Mjafton t'i hedhim një shikim të shpejtë dasmës së Chiara Ferragnit në shtatorin e vitit të kaluar...Tre fustane Christian Dior, avionë privatë dhe një tortë me madhësi spektakolare dhe aspak njerëzore. Kaq do të ishte e mjaftueshme për të "tundur" çdo skeptik të mundshëm rreth ndikimit të blogerëve të modës në jetën e çdokujt.

Bota e këtyre influencuesve të mëdhenj të modës dhe biznesit po përjeton një ekspasion të shpejtë, sepse ato arrijnë që me stilin e tyre të ndërtojnë karriera fitimprurëse e njëherësh të jenë imazhe frymëzuese në të gjithë botën.

Në disa raste, mundësitë e bërjes së parave mund të jenë befasuese, me blogeret e famshme që kapin mijëra dollarë fitime për një postim të vetëm. Që të jesh me stil, kushton dhe kjo duket tek të gjashta këto vajza të famshme! Mjafton një shikim i shpejtë në rrjetet e tyre sociale dhe kupton gjithçka.

1.ALEXA CHUNG
Angazhimi: Fashion blogere e famshme britanike, modele dhe autore Followers: 3.1 milion Të ardhurat për një postim: 4,500$

2.LEONIE HANNE
Angazhimi: Fashion blogere gjermane dhe themeluese e "Ohh Couture" Followers: 1.8 milion Të ardhurat për një postim: 5,000$

3.AIMEE SONG
Angazhimi: Fashion blogere amerikane, e njohur edhe për projektet në interior design Followers: 4.9 milion Të ardhurat për një postim: 7,000$

4.AMRA OLEVIĆ
Angazhimi: E lindur në Mal të Zi, por e rritur në Amerikë, Amra është beauty bloger dhe themeluese e Glamrezy Followers: 5.6 milion Të ardhurat për një postim: 9,000$

5.CAMILA COELHO
Angazhimi: Fashion/beauty blogere e njohur braziliane dhe YouTuber Followers: 7.4 milion Të ardhurat për një postim: 10,750$

6.CHIARA FERRAGNI
Angazhimi: Fashion blogere italiane, stiliste, sipërmarrëse dhe themeluese e The Blonde Salad Followers: 15.3 milion Të ardhurat për një postim: 19,500$
Shtuar më 08/10/2019, ora 13:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori