Miqtë i bëjnë mirë shëndetit
Studiuesit kanë arritur në përfundimin se miqtë janë një ilaç fort i mirë për shëndetin. Sipas tyre, është mëse e vërtetë thënia se “ai që gjen një mik, gjen një thesar”.

Studime të ndryshme tregojnë se një jetë me marrëdhënie të pasura dhe me përmbushje është një eliksir i vërtetë për shëndetin. Miqësia ndikon pozitivisht jo vetëm tek psikologjia, por edhe tek fiziku i tyre.

Me kalimin e viteve shkancëtarët kostatojnë tre efekte pozitive që miqtë dhe koha që kalon me ta sjellin në shëndetin e njeriut.

Miq dhe të lumtur, pa efekte anësore
Më shumë miq, më pak dhimbje
Miqësia zgjat jetën dhe bën mirë për shëndetin. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2013, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori