Zyrtare/ LSDM fiton në Tearcë, rezultati i mandateve mbetet i njëjtë
Përpos shumë tentativave, ankesave, rivotimi në fshatin Tearcë u zhvillua sot në mënyrë shumë demokratike dhe më e rëndësishmja pa asnjë incident.

Qëllimi kryesor i rivotimit të sotëm ishte për fitoren e LSDM dhe kthimin e rezultatit zgjedhor 50:50 për dy partitë më të mëdha të bllokut maqedonas të cilat momentalisht kanë 51:49, shkruan Zhurnal.

Rezultatet e fundit të publikuara edhe nga KSHZ tregojnë qartë se numri i mandateve nuk ndryshon në asnjë rast, duke qenë se në vendvotimin numër 2011 megjithëse LSDM ka fituar 245 kurse VMRO 149 vota.

Këto rezultate tregojnë qartë se mandatet e deputetëve pritet që të mos ndryshojnë në asnjë rast./Albeu.com/
Shtuar më 25/12/2016, ora 21:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori