Zyrtare, Korridori 8 do të quhet "Nënë Tereza"
Pëlqej
Qeveria e Maqedonisë ka vendosur që “Korridori 8” të mbajë emrin e humanistes dhe nobelistes shqiptare “Nënë Tereza”.

"Korridori 8" fillon nga Kriva Pallanka në kufirin me Bullgarinë deri në Kumanovë dhe pastaj kalon nëpër Shkup, Tetovë, Gostivar, Kërçovë, Ohër, Strugë e deri në kufirin e Shqipërinë.

Jozyrtarisht mësohet se me propozim të kryeministrit Gruevski, autostrada Shkup-Shtip do të mbajë emrin e heroit maqedonas Goce Dellçev./albeu.com/
Shtuar më 09/10/2013, ora 10:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori