Zv/ministri Xheladini: Buxheti 2016, i mirë për shqiptarët (VIDEO)
I ftuar në emisionin "10 minuta" në TV21, Zëvendësministri i Financave të Maqedonisë, Ardian Xheladini, është shprehur se, buxheti i vitit 2016 është i përshtatshëm për shqiptarët dhe nuk është diskriminues.

Sipas tij, buxhetet e viteve të fundit janë karakterizuar nga kriza ekonomike botërore, kriza debitor evropiane dhe fundit situata politike në Maqedoni.

Ja se çfarë thotë Xheladini, derisa partitë e opozitës shqiptare kanë akuzuar se buxheti i vitit të ardhshëm është tejmase diskriminues. /albeu.com/
Shtuar më 05/11/2015, ora 10:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori