Zvicër, policia italiane arreston shqiptarin e kërkuar prej 17 vitesh
Autoritetet policore italiane kanë arrestuar një shqiptar i shpallur në kërkim nga drejtësia që prej vitit 2003.

Shqiptari 45 vjecar është arrestuar në Zvicër falë aktivizimit të rrjetit europian për gjetjen e kapjen e kriminelëve të kërkuar (Enfast -European Network of Fugitive Active Search Teams).

Operacioni per kapjen e shqiptarit, emri i të cilit ende nuk dihet u bë e mundur falë projektit policor “Wanted III dhe u ekzekutua nga skuadra operative e Policisë së Midenas në bashkëpunim me Policinë Federale të Konfederatës zvicerane (FEDPOL).

Rreth orës 11.00 të paradites së sotme në policinë e Modenas do të zbardhen detajet e këtij operacioni.
Shtuar më 13/08/2020, ora 10:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori