Zjarri në postë, shefi i kabinetit të Halitit 30 ditë paraburgim
Shefi i kabinetitdrejtoritPostave të Maqedonisë, Rafiz Haliti, do të qëndrojë 30 ditë në paraburgim. Ai u arrestua një natë më parë me urdhër të prokurorisë, pasi dyshohet se ka të bëjë me zjarrin që shpërtheu më 15 janar të këtij viti në ambientet e brendshme të selisë qendrore të drejtorisë së kësaj ndërmarrje.

Shefi i kabinetitdrejtorit të “Postave të Maqedonisë”, që është kuadër i partisë shqiptare BDI është marrë në pyetje nga hetuesit me dyshimin se ka shkaktuar zjarrin në selinë qendrore të kësaj ndërmarrje. "Kjo bëhet e ditur nga televizioni proqeveritar Kanal 5, nga burime pranë trupit hetimor",-transmeton Almakos. Edhe Ministria e Brendshme ka konfirmuar të dhënat se shefi i kabinetitdrejtoritpostave, Rafiz Haliti është dërguar pranë gjykatësit hetues.

Drejtori i “Postave të Maqedonisë”, Rafiz Haliti deklaroi se shefi i kabinetit të tij nuk ka qenë në zyrë kur ka shpërthyer zjarri, dhe se arrestimi i tij është politik. Kjo ngjarje pritet të ndikojë në raportet midis partnerëve të koalicionit, pasi Haliti është një nga figurat e rëndësishme të BDI-së./albeu.com/
Shtuar më 04/10/2013, ora 10:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori