Zjarri djeg pyjet në Prespë
Më shumë se 12 hektarë pyll me pisha u janë djegur në hyrje të fshatit Presekë në Koçan, në shpatet e pyjeve të Osogovës.

Zjarri që shpërtheu mbrëmë ende nuk është shuar, ndërsa ekipet e zjarrfikësve përballen me erë të fuqishme dhe terren të vështirë të arritshëm malor.

Sipas komandantit të Njësisë Territoriale të Zjarrfikësve Bllagoj Paunov, bëhet fjalë për zjarr të qëllimshëm për shkak të të cilit është shkaktuar dëm i madh material, ndërsa për të cilin janë njoftuar edhe organet hetuese dhe kompetente inspektuese.
Shtuar më 14/10/2018, ora 15:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori