E FUNDIT/ Një plumb në kokë, vdes 26 vjeçari
Ziadin Sela: Lëvizja jonë po rritet çdo ditë
Ziadin Sela është shprehur se lëvizja për reformim të PDSH-së e ka të vështirë rrugën për shkak se përballë ka BDI-në e Ali Ahmetit dhe PDSH-në e Menduh Thaçit dhe një makineri të tërë pushteti, por se sipas tij, lëvizja që e drejton ka me vete popullin.

Sela tha se duhen veprime të matura për një politikë të re dhe që në qendër të jetë çdo shqiptar pavarësisht moshës apo shtresës shoqërore të cilës ai i përket.

"Jemi të vetëdijshëm se përballë kemi një makineri të tërë pushteti si BDI dhe PDSH dhe Ali Ahmeti e Menduh Thaçi, por me përkrahjen e popullit mund tia dalim", tha Sela për Almakos.

Në intervistë, Sela flet edhe për çështje të tjera, si dhe si do të mundet ai që të bëjë një politikë ndryshe për shqiptarët./albeu.com/
Shtuar më 05/01/2015, ora 09:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori