Zhernovski tërhiqet nga gara për komunën Qendër
Pëlqej
Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për komunën Qendër, ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev në emisionin
“Otvoreno”, gjithashtu ai shtoi se Zhernovski do të mbështesë kandidatin e LSDM-së për këtë komunë.

“Me Andrej Zhernovskin shumë vjet kemi pasur bashkëpunim të mirë. Jemi marrë vesh, do të bëhet pjesë e pushtetit qendror, do të largohet nga kandidimi i tij për kryetar komune dhe do të qëndrojë pas kandidatit të LSDM-së”, tha Zaev, ndërkohë që LSDM ende nuk ka shpallur kandidaturën për këtë komunë. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2017, ora 12:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori