Zhbogar mesazh Xhaferit: BE po pret formimin e qeverisë
Ambasadori i Bashkimit Europian, Samuel Zhbogar, është takuar sot me kreun e Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferin.

Ai i ka dhënë mesazhin e BE-së Xhaferit, ku thuhet se po presin formimin e qeverisë së re dhe Maqedonia t'i kthehet rrugës euoatlantike.

Sipas zhbogar kjo do të nënkuptonte edhe përmbushjen e reformave urgjente të kërkuara nga BE-ja. /albeu.com/

Shtuar më 12/05/2017, ora 15:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori