Zgjidhen tre prokurorë publikë
Janë zgjedhur sot nga Këshilli i Prokurorëve Publikë të Maqedonisë tre prokurorë publikë. Një prokuror publik në Prokurorinë Publike të Maqedonisë dhe dy prokurorë publikë në Prokurorinë e Lartë Publike në Shkup.

Për Prokuror Publik të Maqedonisë është zgjedhur prokurorja Gordana Geshkovska, e cila vjen nga Prokuroria Publike Kryesore për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Prokurore Publike në Prokurorinë e Lartë Publike në Shkup janë zgjedhur Natalia Tasevska dhe Anita Topalova Isajlovska.

Të dyja prokuroret vijnë nga Prokuroria Publike kryesore e Shkupit, thuhet në kumtesën e Këshillit të prokurorëve publikë. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2013, ora 18:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori