”Zgjedhjet e shpejta janë në të mirë vetëm të Gruevskit”
Partia Liberale e Maqedonisë ka hedhur poshtë vlerësimet se opozita ka hequr dorë nga kushti i ndarjes së partisë nga shteti.

PL-ja shprehet se pa këtë ndarje, nuk mund të ketë as sundim të ligjit, ndërkaq mbrojtja e idesë së ”zgjedhjeve të shpejta” shkon në të mirë të Nikolla Gruevskit dhe pushtetit, kurse do ta detyrojë opozitën që të tërhiqet edhe nga qëndrimet tjera parimore, vetëm e vetëm të ketë zgjedhje të shpejta.

Për këtë parti, një qeveri e përbërë vetëm nga VMRO-DPMNE-ja, BDI-ja dhe LSDM-ja, u tregua e pasuksesshme, ndërkaq bisedimet në një rreth të mbyllur të ”katër partive më të mëdhaja”, gjithnjë e më tepër marrin pamjen e një manipulimi të dëmshëm të interesit të qytetarëve./Albeu.com/
Shtuar më 02/06/2016, ora 11:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori