Zgjedhjet, Asambleja Parlamentare e KE-së në Maqedoni
Zgjedhjet e parakohshme të 5 qershorit do të sjellin një delegacion i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës në Maqedoni gjatë dy ditëve të ardhshme.
Ky delegacion udhëhiqet nga eurodeputeti nga Monako, Zhan-Sharl Gardeto i shoqëruar dhe nga deputet të Partive Popullore Evropiane do të zhvillojë takime me kreun shtetëror, përfaqësues të partive politike, por edhe me ministrat e MPB-së dhe Drejtësisë për tu njohur me procesin e parapërgatitjeve për zgjedhjet.

Vizita e tyre do të shoqërohet edhe me takime me përfaqësuesit e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) dhe misionin e ODIHR/OSBE. /albeu.com/
Shtuar më 17/05/2011, ora 10:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori