Zëri, struganët treguan se ç'ka është demokracia dhe si mbrohet ajo
Përgëzime dhe përshëndetje për zgjedhjet demokratike, ka shprehur edhe Lëvizja Qytetare Zëri. Lëvizja Zëri theksoi se qyetetarët struganë treguan vlera të larta demoklratike dhe intelekztuale në zgjedhjet lokale.

"Të gjithë ne kaluam një provë të rëndësishme, një solidarizim dhe një vetedije të lartë kolektive duke mbrojtur vlerat e përbashkta kombëtare dhe qytetare të cilat duhet të bëhen shembull edhe për qytetet tjera shqiptare..

Struganët u treguan të gjithë shqiptareve se cka është demokracia dhe se si mbrohet ajo, u treguan se pushteti buron nga populli dhe i përket vetëm atij dhe të gjithë ata që do te shkelin mbi këto parime do të ndëshkohen njëlloj.

Ne falemenderojm dr. Ziadin Selen i cili ishte i vetmi politikan qe i tregoi kryeministrit se cfarë është Struga dhe kujt i përket ajo.

Gjithashtu falemenderojm dr. Arben Labënishtin për nivelin e qytetaris që ai tregoi në këto zgjedhje"- thotë Lëvizja Qytetare Zëri .

Zëri gati një vitë më parë mori iniciativën për ndryshime thelbësore në Strugë me vizionin ‘Ta bëjmë Strugën si Ohri’ pasi struganët e meritojnë këtë.

Struga sot vendosi standarte të reja për një qytet modern shqiptar, të pastër, turistik dhe me perspektivë./albeu.com/


Shtuar më 26/03/2013, ora 09:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori