Zekiri dëshmon për dhunën ndaj Selës
Në Gjykatën Penale vazhdon seanca e radhës për gjykimin e të akuzuarve për tentimvrasje të deputetit Ziadin Sela, njiherit kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Tre dëshmitarë duhet të japin dëshminë e tyre për ngjarjet e 27 prillit të dhunshëm të vitit të kaluar, ndër të cilët edhe deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri, përcjell Telegrafi.

seancën e kaluar, që zgjati gjashtë orë, u dëgjuan dëshmitë e Talat Xhaferit, krykuvendar, Damjan Mançevskit, Ministër i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, si edhe deputetit të LSDM-së, Aleksandar Kiracovski.


Shtuar më 16/04/2018, ora 10:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori