Zbulohet emri i ministrit që do të drejtojë arsimin
Zv.kryeministri Bujar Osmani ka bërë të ditur se Arbër Ademi do të jetë ministër i ri i Arsimit.

“Po është e vërtetë që Arbër Ademi do të udhëheq me resorin e Arsimit”, ka thënë Osmani për medial.mk.

Në pyetjen nëse me rikonstruimin priten ndryshime apo rokada të mundshme sa u takon kuadrove të BDI-së, Osmani tha se nuk pritet të ndodhë një gjë e tillë.

Ndërkohë, ajo që dihet është se Ministria e Drejtësisë të cilën kishte drejtuar BDI, do t’i takojë partnerit të koalicionit, LSDM, ndërsa emri i përfolur është Renata Deskoska, ministrja aktuale e arsimit.

Ndryshe, kryeministri Zoran Zaev do të deponojë në kuvend emrat e ministrave dhe zëvendës ministrave të rinj për rikonstruimin e qeverisë.


Shtuar më 22/05/2018, ora 12:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori