Zbulohet dita kur opozita merr vendim për referendumin
Komiteti Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së, të martën do të marrë qëndrim për referendumit, ka mësuar “Nezavisen vesnik” (Gazeta e pavarur). Qëndrimi do të jetë që qytetarët vetë të vendosin se si do të votojnë në referendum.

Ndryshimi i qëndrimit të VMRO-DPMNE-së, për të mos thirrbojkot, ka ardhur si rezultat i takimit që u realizua dje mes kancelares gjermane, Angela Merkel dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.
Shtuar më 09/09/2018, ora 15:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori