Zbardhet takimi i Ahmetit me Palmer
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar sot në Shkup zëvendësndihmës sekretarin e shtetit amerikan, Metju Palmer si dhe ambasadorin e SHBA në Maqedoni, Xhes Bejli.

Në takim është diskutuar rreth zhvillimeve të fundit politike në vend, zbatimitmarrëveshjesPrespës, reformave si dhe integrimit EuroAtlantik.

Ahmeti nënvizoi përpjekjet për të arritur përkrahjen e nevojshme në Kuvend dhe që dita e premte ishte vetëm fillimi i një procesi disamujor të zbatimitmarrëveshjesPrespës.

Përkushtimi jonë konstruktiv nuk do të mungojë as në javët në vijim deri në rrumbullakësim të procesit për integrimin e vendit në NATO dhe BE.

Vendi dhe rajoni nuk kanë alternativë tjetër përveç se integrimit euroatlantik dhe miratimit të standardeve perendimore demokratike.
Shtuar më 22/10/2018, ora 11:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori