Zaev takohet me ambasadorin e Norvegjisë Bjornstad
Procesi zgjedhor, zbatimi i reformave të konfirmuara në programin e Qeverisë dhe Planit 3-6-9, si dhe aktivitetet vijuese në procesin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë në NATO ishin temat e bisedës në takimin e sotëm të kryeministrit Zoran Zaev me ambasadorin e Mbretërisë së Norvegjisë në Republikën e Maqedonisë, Arne Sanes Bjornstad.

Siç njoftuan nga shërbimi qeveritar, kryeministri Zaev, ambasadorit Bjornstad i shprehu se janë ndërmarrë të gjitha aktivitetet e nevojshme që të parandalohen parregullsitë dhe manipulimet zgjedhore.

Shefi i Qeverisë, shtohet theksoi se dënohen dhe do të dënohen të gjitha format e dhunës në procesin zgjedhor, dhe se janë thirrur të gjitha subjektet politike, pjesëmarrëse në zbatimin e zgjedhjeve të përmbahen nga çfarëdo qoftë aktivitetesh, që mund t’i njollosë zgjedhjet.

Ambasadori Bjornstad theksoi në bisedën me kryeministrin Zaev se Norvegjia me kënaqësi e ndjek zhvillimin pozitiv në realizimin e reformave në Republikën e Maqedonisë, dhe shfaqi shpresë se ato do të vazhdojnë me dinamikën e paralajmëruar. /albeu.com/

Shtuar më 05/10/2017, ora 15:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori