Zaev: Zgjodhëm të mirën dhe bashkimin mes ndarjes dhe të keqes
Kreu i LSDM-së Zoran Zaev, ka thënë se populli maqedonas ka zgjedhur të mirën kundërkeqes dhe bashkimin kundër ndarjes.

"E zgjodhëm të mirën kundërkeqes, të vërtetën kundër gënjeshtrës, drejtësinë kundër padrejtësisë, bashkimin kundër ndarjes.

Treguam durim, tolerancë, mençuri dhe sinqeritet ndaj problemeve që sjellin zgjidhje për paqen dhe mirëqenien e çdo personi.

Kjo është rruga e pajtimit tonë individual dhe kolektiv, siç është edhe mesazhi i kësaj feste", ka thënë Zaev në kuadër të festës së krishtere të "Proçkës". /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2017, ora 14:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori