Zaev: Unë dhe Borisov kemi ëndërruar që i gjithë Ballkani të jetë në BE
Kryeministri i vendit Zoran Zaev sonte në emisionin “Click Plus” tha se kur e kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëpunim të mirë me homologun e tj Bojko Borisov, kanë ëndërruar që i gjithë Ballkani të jetë pjesë e BE-së.

Zaev më tej tha se populli maqedonas asnjëherë nuk do të bënte diçka të tillë ndaj Bullgarisë.

“Besoj që populli maqedonas asnjëherë nuk do t’ia bëntë këtë popullit bullgar. Besoj që kjp nuk është nga Borisovis”, tha Zaev i cili më tej zbuloi se çfarë kishin biseduar me Borivin kur ishte nënshkruar marrëveshja për bashkëpunm të mirë.

“Kur kemi biseduar me Borisovin për marrëveshjen, të dytë kemi ëndërruar që i gjithë Ballkani të jetë pjesë e BE-së”, shpreh Zaev.
Shtuar më 17/11/2020, ora 23:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori