Zaev tregon datën e ndryshimit të qeverisë
Kryeministri Zoran Zaev sot ka bërë të ditur që bisedimet për rikonstruimin e Qeverisë do të përfundojnë në fundjavë. Zaev theksoi se në fillim të muajit do të dihet më saktësisht përbërja e re e Qeverisë.

Bisedimet janë në proces dhe shpresoj se këtë fundjavë do t'i përfundojmë. Pas festës do t'i prezantoj dhe ministrat e ri, kurse më pas do të bëhet dhe ndryshim në disa vende te drejtorëve-deklaroi Zaev gjatë preskonferencës së sotëme.

Zaev së fundmi pas paralajmërit për rikonstruim të Qeverisë zbuloi se po bisedojnë me dy Lëvizjet Besa, Partinë turke si dhe me PDSH-në e Menduh Thaçit.

Deri më tani Lëvizja Besa e Bilall Kasamit dhe ajo e Afrim Gashit kanë konfirmuar publikisht se do të jenë pjesë e Qeverisë.
Shtuar më 25/04/2018, ora 14:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori