Zaev takon Bildt: I bindur për formimin e qeverisë së re
Doplomati suedez, Carl Bildt, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Maqedoni në kuadër të krizës politike në vend, është takuar edhe me kreun e Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev.

Ata kanë biseduar për mënyrën e zhbllokimit të proceseve sipas Kushtetutës dhe zgjedhjen e kreut të Kuvendit.

Ndërkohë, kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, është shprehur i bindur se së shpejti do të formojë qeverinë e re. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2017, ora 16:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori