Zaev: Është nder për ne që pas 11 viteve regjim të formojmë qeverinë e re
Këshilli Qendror i LSDM-së, vendosi unanimisht që të mandatojë kryetarin Zoran Zaev si mandatar të ri për të formuar qeverinë e re në Maqedoni.

Në fjalimin e tij Zaev tha se, është nder për të që pas 11 viteve regjim të formojnë qeverinë e re.

“Nderi është i imi dhe i LSDM-së, që pas 11 viteve regjim, fituam mundësinë ta formojmë qeverinë e re demokratike në Maqedoni. Qeveri në të cilën prioritet do jetë interesi i qytetarëve, çdo qytetarë do të jetë në qendër të vëmendjes sonë. U zotuam për jetë më cilësore për gjithë qytetarët, në një shoqëri të drejtë. Gjithçka që kemi bërë deri tani ka qenë sigurimi i shumicës parlamentare”, deklaroi ndër të tjera Zaev.
Shtuar më 25/02/2017, ora 17:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori