Zaev për vizitë në burgun e Idrizovës
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, Avokati i Popullit, Ixhet Memeti dhe drejtoresha ekzekutive e Komitetit të Helsinkit për të drejtat e njeriut të RM-së, Urania Pirovska do te vizitojnë burgun e Idrizovës.

Vizita vjen si rezultat i kërkesës së Mekanizmit parandalues kombëtar, në raportet e të cilit me vite alarmohet për kushtet e këqija nga çdo aspekt në burgje. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2017, ora 09:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori