Zaev në Nju Jork, asnjë ministër i BDI-së dhe ASH-së
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev do ta udhëheqë delegacionin e vendit në Kuvendin e përgjithshëm 72-të të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, që do të mbahet në Nju Jork nga 17 deri më 23 shtatori.

Në përbërje të delegacionitRepublikës së Maqedonisë do të jetë edhe shefi i diplomacisë, Nikolla Dimitrov dhe ministri, Edmond Ademi.

Por ajo që vihet re është që pjesë e delegacionit nuk është asnjë ministër i BDI-së dhe ASH-së. /albeu.com/


Shtuar më 17/09/2017, ora 11:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori