Zaev: Në fund të muajit kemi qeveri të re
Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka thënë për "Kurir" se marrja e mandatit nga presidenti Ivanov është fillimi i fundit të krizës politike.

Zaev gjithashtu ka lajmëruar se do të formojë qeverinë në dhjetë ditët e ardhshme, dhe se këto ditë do të dorëzojë në Kuvend programin qeveritar.

"Deri në fund të muajit do të kemi qeverinë e re reformuese. Dëshiroj bashkëpunim me opozitën e ardhshme, kemi nevojë për ta.

bashku duhet t'i sjellim ligjet për të cilat na duhet shumica prej dy të tretës. Më vjen mirë që të gjithë së bashku jemi për agjendën integruese në BE dhe NATO", ka thënë më tej Zaev. /albeu.com/
Shtuar më 18/05/2017, ora 11:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori