Ja kur formohet qeveria e re në Maqedoni
Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev mori sot mandatin për formimin e qeverisë së re nga Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov.

Pas marrjes së mandatit, në një konferencë për medie, kreu i LSDM-së, Zaev paralajmëroi se me paritë e shumicës parlamentare do të mundohet që ta formojnë kabinetin qeveritar për më pak se 10 ditë dhe të dorëzojnë propozim në Kuvend.

"Nuk do të presim afatin 20 ditor. DO të fillojmë bisedimet me partitë që kanë dhënë 67 nënshkrimet për mandatin dhe do të mundohemi që në afat prej më pak se 10 ditëve ta formojmë kabinetin qeveritar dhe ta dorëzojmë propozimin në Kuvend", tha sot Zoran Zaev. /albeu.com/
Shtuar më 17/05/2017, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori